חיפוש
חיפוש

EY – המקום המוביל לניהול ופיתוח הקריירה

Picture of שרון משה

שרון משה

פיתוח ארגוני וחווית עובד

מה חשוב לעובדים-ות ? לאילו כלים ומיומנויות זקוקים מנהלים-ות בארגונים גדולים ? ואיך מסייעים לשותפים-ות בפירמה להגיע ליעדים ולתוצאות הרצויות? על כל השאלות הללו מנסים מדי יום לענות במחלקת משאבי האנוש של EY. מספר פעמים בשנה הם גם שואלים את העובדים והמנהלים עצמם, ומיישמים בהתאם. ב-EY הבינו זה מכבר, שעל מנת שהעובדים והמנהלים יפיקו את המיטב מעבודתם בפירמה ועל מנת לייצר חוויית עבודה טובה ויעילה, כזו שתטיב הן לעובדים והן לארגון להגיע ליעדים שלהם, עליהם להקדיש משאבים רבים שיתמכו בכך.

בשנים האחרונות הפירמה משקיעה אינספור משאבים במטרה לייצר חוויית עובד טובה ומשמעותית. "הראייה ב-EY", אומרת שרון משה, מנהלת למידה ופיתוח ארגוני ב-EY, "היא הוליסטית. "אנחנו מקפידים לשמור על מערכת יחסים עם העובדים העתידיים שלנו, עם אלו שעובדים בהווה וגם עם אלו שכבר עברו להמשיך את פיתוח הקריירה שלהם במקום אחר. אנחנו מבינים את החשיבות והערך הרב לשני הצדדים שבבניית מערכות היחסים הללו ואת הצורך בתחזוקה שוטפת של אותן מערכות יחסים".

ההשקעה בפיתוח העובדים נחלקת להשקעה בתכנים מקצועיים לצד הפיתוח האישי והניהולי שלהם.. "יש ב-EY", אומרת משה, "תוכנית למידה עשירה שמתאימה לכל שלב בקריירה שלך ושמה דגש על העשרת הידע המקצועי של העובד לצד פיתוח המיומנויות האישיות והניהוליות שלו".

בארגון כה גדול, ששם לנגד עיניו את חשיבות הלמידה וההתפתחות של כל עובד ועובד, ניתן לבחור בין מגוון תכנים מעשירים. בין היתר, מכיוון שמדובר בארגון גלובלי, הפירמה משיקה כל שנה קורסי  אנגלית לשיפור השפה. בשנים האחרונות, מאז סגרי הקורונה שאפשרה רק למידה מרחוק, פותחו מספר תוכניות להרצאות בתחומים שונים און-ליין. באחת המסגרות, הנקראת "פרי סקול", נהנים המשתתפים מהרצאות על פנסיה, שוק הנדל"ן, כלכלה או נושאים כמו תקשורת בין אישית, מיתוג אישי, פרודוקטיבית, חשיבה חיובית וכל דבר שיכול להיות רלוונטי לעובד. ואם בכך לא די, ב-EY יש מגוון עצום של תוכניות למידה און ליין הנקראות EY Badges  המאפשרות בין היתר לעובדים לעשות תואר שני און-ליין ללא עלות, תואר מוכר שמתאפשר הודות לגלובליות של הארגון.

פיתוח אישי לצרכי קריירה

בהיבט של פיתוח אישי של העובדים והמנהלים, פיתחו באגף משאבי האנוש תוכניות למידה ופיתוח שונות, בהתאם לדרגת העובד וביתר שאת, באופן ספציפי למה שהוא עצמו צריך.

בין השאר, כך מפרטת משה, מתקיים אחת לשנה שבוע מנהיגות, בו עוברים מנהלים בפירמה סדנאות מקצועיות לצד סדנאות של התפתחות אישית – כמו ניהול אישי, ניהול צוותים וכו'. "השנה", מוסיפה משה, "לקחו חלק מעל 600 מנהלים בשבוע המנהיגות. מהמשובים שהגיעו אלינו, כמו גם כמות הנרשמים, אנחנו מבינים עד כמה התרומה של השבוע הזה הייתה גדולה ומשמעותית עבורם".

כחלק מהלמידה לפי התפתחות העובד, הפירמה מקיימת אחת לשנה קורסי ניהול למנהלים שקודמו. מדובר בקורסים מבוקשים מאוד, מושקעים שכל מנהל בפירמה מחכה להשתתף בהם.

בנוסף, הארגון שם דגש רב בשנה האחרונה לפיתוח מפות קריירה. "ניסינו", מסבירה משה, "להבין מה העשייה הרלוונטית לכל דרגה ודרגה. מה למשל מצופה ממי שעובד בפירמה כבר 3 שנים? מה הוא צריך לדעת? אילו התנסויות הוא היה צריך לחוות? אנחנו מבקשים להקנות את הכלים שיאפשרו לו לעשות את העבודה הזו בצורה הטובה ביותר. יש לנו תוכנית מסודרת בהתאם לתפקיד ולוותק. חשוב לנו שלכל עובד ומנהל יהיו את הכלים להעמיק את הידע והניסיון המקצועי שלהם לאורך הקריירה. לתפיסתנו, האחריות לכך היא שלנו ואנחנו עושים הכל על מנת לספק להם זאת על הצד הטוב ביותר לאורך הקריירה שלהם ב- EY ומעבר לכך."

לצד זאת ולאור ההבנה שצריך לפתח גם פתרונות פרסונליים, מוצעים בפירמה תהליכי ליווי ו- Coaching למעשה, ב-EY יש יועצת ארגונית המלווה את העובדים בדרג הניהולי על מנת לסייע להם באתגרים ובצרכים הניהוליים החדשים שלהם מול העובדים והלקוחות.

בתפר שבין דור ה-X לדור ה-Y

דור ה-Y (וגם ה-Z) שמשתלטים אט אט על מקומות העבודה, הבהירו ועודם מבהירים למעסיקיהם כי מלבד תפוקת עבודה, והטבות לעובד, חשובים להם דברים נוספים. "זה דור שחשוב לו מאוד שמקום העבודה שלו יתרום לקהילה" מוסיפה משה. "הם מחפשים לעבוד במקום שנותן ערך. לא רק לעבוד משעה זו עד זו, אלא להשפיע, לתת חזרה לקהילה במגוון תחומים. כחלק מהאסטרטגיה הגלובלית של הפירמה, EY מקדמת פעילות התנדבותית של העובדים לעמותות שונות כולל ימים מרוכזים שנקראים "יצאתם גדולים" בו כל עובדי פירמת ראיית החשבון, יוצאים להתנדב ומוכתר כהצלחה גדולה.  

"אנחנו כל הזמן מקשיבים ובוחנים מה העובדים שלנו צריכים או רוצים כדי שחוויית העבודה שלהם תהיה טובה יותר", מסכמת משה. "אנחנו מסתכלים על הקריירה – ולא חשוב באיזה דרגה אתה חשוב לנו לפתח אותה. משם, העובד שלנו יכול להחליט אם להמשיך אצלנו ולהתקדם בארגון (ואנו מאמינים שיהיה לו ערך רב לאורך כל שנות הקריירה אצלנו) או שימשיך את הקריירה במקום אחר. ארגון שמשקיע כל כך הרבה משאבים על פיתוח העובדים שלו, זה לא מובן מאליו ואני מרגישה זכות גדולה לעבוד בארגון כזה ושיש לי את הזכות לנסות ולהשפיע לטובה בכל יום על חווית העבודה של האנשים שלנו.


בואו לעשות קריירה ב-EY ישראל >>

Scroll to Top